DZ-280/2SE household portable vacuum packaging machine
Shandong China Coal Group
Contact Now
Place of Origin : China
Brand Name : China Coal
Price : 0-10USD
Packaging Details : according to your requirements
Delivery Time : 7 days
Payment Terms : T/T,Western Union,Paypal
Supply Ability : 100000sets/month
MOQ : 1 set
Contact Now
DZ-280 series household vacuum packaging machine creates maximum air extraction,
good for keeping food fresh, food storage and saving food. chinacoal05
Product Description *Capable of sealing, vacuum and cutting poly bag of various size(vacuum degree:0.075MPa max)
*Especially suitable for freshness,keeping and storage of the food
*Strong suction power,vacuum bottles/canisters with pipe
*Red & green LED light for power and functions indication
*Fashionable design and streamline appearance
Specification:
Model(vacuum packaging machine)
DZ-280/2SE
Vacuum limit
0.06mpa
Seal Width
3*280mm
Power supply
AC 220V 50Hz
Heat-sealing time
0-9 seconds
Measurement
350×140×70mm